יום שישי, 17 ביולי 2015

המסע המורכב - The Complex Journey

לבני משפחתנו, חברותינו וחברינו היקרים,
מחר נקרא את שתי הפרשות האחרונות של ספר במדבר, ולמעשה הפרשה האחרונה מתארת בפרוטרוט את מסעות בני ישראל במדבר ומכאן שצמה: מסעי.
בעצם, כל ספר במדבר מתאר מסע ארוך ומורכב בו יש חוש שחור של 38 שנים.
לעתים, אנו שואפים להגיע ליעד מסוים,אך בין אם נגיע ליעד וגם אם לא, חשוב להתבונן בדרך, כי כל חיינו הם מסע. התבוננות בתחנות השונות עשויה ללמד אותנו דבר מה על המפגשים שלנו בדרך לאיתקה; האם אפשר היה אחרת? האם יש מקום לשינוי כיוון?
הלוח  העברי מזמן  לנו בקרוב  שתי תחנות של התבוננות; תשעה באב, תאריך המכיל את כל תודעת החורבן של ההיסטוריה היהודית, שהוא יום בו השנאה גברה על האהבה  וכמה ימים לאחר מכן, ט"ו באב, יום, שהוא בדומה ליום הכיפורים, יום שכולו אהבה וקרבה.
ואולי יש במסע גם  הצורך להתמודד עם שנאה ורוע ובעיקר תקווה לאהבה, נחמה, תקווה ושלום.
שבת שלוםוחודש טוב לכולכם
פנחס, ציפי ומשפחתם
http://pinchaspeace.blogspot.com  
-

Dear Family and Friends,
Tomorrow we'll read, in the last Torah Section of Bamidbar, about the journeys of the Israelites in the desert.
Since we are all engaged in "journeys" and maybe our entire life could be described as one long "Journey", it may seem important and interesting before getting "somewhere", before getting close to a certain goal, to look back at the different stations of your journey, to reflect and consider if this was the best way, if at all it lead you to the point you wanted to be. Besides that, if we look at the calendar, we'll discover that in another 9 days, Tish'a be'Av will revive the tragedies of Jewish History; less than a week later, the 15th of Av is considered by our Sages a very festive day and even compared to Yom Kippur; that's maybe what characterizes every journey; there are ups and downs.
Shabbat Shalom and Hodesh Tov to all,
Pinchas, Tzippie and Family.

אין תגובות: