יום שישי, 10 במאי 2013

במדבר - בדרך לארץ המבוטחת


לבני משפחתנו, חברותינו וחברינו היקרים,
לפני 46 שנים, במהלך מלחמת ששת הימים, נכנס צה"ל לירושלים המזרחית. מחר  נתחיל לקרוא את ספר "במדבר", בו מסופר על המעלות והמורדות של בני ישראל, אחרי יציאת מצרים, במסע של 40 שנות במדבר.
ואולי, בקשר לחלום של "ירושלים המאוחדת", אנחנו עדיין במעין  "מדבר", במצב של אי-וודאות, עם עליות וירידות,  בין אם מתייחסים ללחוסר הסובלנות והאווירה המתלהמת ששררו הבוקר בכותל המערבי ובין אם מתייחסים לסכסוך הבינדתי והפוליטי העומד בניגוד מוחלט לקדושתה של העיר היפה הזאת.
יחד עם זאת, גם אם אנחנו "במדבר", עדיין אנו מקווים שיום אחד נגיע לארץ המובטחת ולירושלים השלמה, המבטיחה שלום וצדק לכל תושביה.
שבת שלום לכולם
פנחס, ציפי ומשפחתםDear  Family and Friends,
In   a paradoxical way, 46 years ago, during the 6 day war, the Israeli army entered East Jerusalem; this Shabbat we'll start reading "Bemidbar", dealing with the ups and downs of the Jewish People during a journey  of 40 years in the desert.
Maybe, regarding the dream of a "United Jerusalem", we are still in a sort of "desert"; a situation of uncertainty, with ups and downs, if we consider the shameful violent events this morning at the Kotel and the religious and political conflict contradicting the Holiness of this beautiful city,  but  with  still some hope that some day we'll reach the Promised Land.
Shabbat Shalom to all,
Pinchas, Tzippie and Family

אין תגובות: