יום שישי, 27 בינואר 2017

שלח את עמי - Let my people go

לבני משפחתנו, חברותינו וחברינו היקרים,
היום (27.1) מציינים את יום השואה הבינלאומי,זכרון ליום בו שחררו כוחות הברית את אושוויץ בינואר 1945.
אבי ז"ל , שנלקח למחנה כפייה מונוביץ  שהיה חלק מאושוויץ,   שוחרר גם הוא, וחזר לאנטוורפן  אשר בבלגיה, שם התאחד מחדש  עם אמי ז"ל  ועם אחותי תבל"א, ואני נולדתי  אז, בעולם אחרי אושוויץ. אחד מאחיו של אבי, דודי שאול ז"ל חשך לעצמו ולמשפחתו את ה"חוויה" הזאת והיגר לארה"ב, ארץ החופש והדמוקרטיה, לפני השואה. בתו, בת דודתי רייזל, שנקראה על שם סבתי שנספתה בשואה, נפטרה בואפן פתאומי והובאה אתמול לקבורה בבית שמש. יהי זכרה ברוך.
איך כל זה קשור? דומני שאושוויץ  המסמל את הרוע האולטימטיבי הכרוך בהשפלה של בני אדם גם מחייב אותנו להגדיר מחדש את האופן בו אנו חווים ומבינים את האלוהות בעולם; האל הראה לנו מה בני אדם מסוגלים לעשות לבני אדם אחרים והטיל עלינו את האחריות למנוע את זה בכל מחיר. האל של האבות "שדי", הוא הלא המבטיח; האל המשחרר (ה') הוא גם האל המטיל עלינו אחריות לכבד את צלם האלהים שבכל אדם. 
שבת של שלום וחירות
פנחס, ציפי ובני משפחתם
http://pinchaspeace.blogspot.com

https://www.youtube.com/results?search_query=let+my+people+go+louis+armstrong 

Dear Family and Friends,
Today we commemorate the Liberation of Auschwitz (where my late father spent mre than a year) , a significant milestone, inviting us to reflect on  a redefinition of the Divine and of Human Dignity and Freedom.
My cousin, Razel, named after our common grandmother,  a victim of human evil, passed away and her funeral yesterday here in Israel, where we have the opportunity and challenge of building a society of Justice, Freedom and Human (Dvinie) Dignity, aroused the connection between memories of our family and thoughts about the struggle against oppression in our weekly Parasha. May ehr Memory be blessed.
Shabbat Shalom
Pinchas, Tzippie and Family

http://pinchaspeace.blogspot.com

https://www.youtube.com/results?search_query=let+my+people+go+louis+armstrong 

אין תגובות: